Wieczna służba Lapida – wiernego towarzysza i przyjaciela w mundurze

W miniony wtorek, 29 sierpnia, po długiej i niezwykle trudnej walce z chorobą, pożegnaliśmy jednego z najbardziej wyjątkowych członków olsztyńskiej formacji policyjnej – owczarka niemieckiego o imieniu Lapid. Ten czworonożny bohater służył społeczeństwu od 2018 roku, ratując życie i zdrowie wielu ludzi. Będzie na zawsze pamiętany jako prawdziwy przyjaciel i lojalny towarzysz.

Lapid rozpoczął swoją karierę w policji pod czujnym okiem asp. Piotra Anuszewskiego. Pierwsze lata swojej służby spędził w Komendzie Powiatowej Policji w Ostródzie. Następnie przeniesiono go do Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, gdzie pełnił rolę psa patrolowo-tropiącego. Charakteryzował się wyjątkowym zaangażowaniem i nieustępliwością podczas służby, a poza nią był pogodnym i przyjaznym towarzyszem. Wspólnie ze swoim przewodnikiem tworzyli nierozłączny duet zarówno podczas służby, jak i poza nią.

Podczas swojej kariery, Lapid wielokrotnie udowodnił swoje niezwykłe zaangażowanie i oddanie służbie. Jego osiągnięcia obejmują między innymi odnalezienie zaginionej kobiety, pomoc mężczyźnie w stanie emocjonalnego kryzysu oraz tropienie sprawców kradzieży. W 2018 roku, Lapid wraz ze swoim przewodnikiem, zdobyli trzecie miejsce w wojewódzkich eliminacjach „Kynologicznych Mistrzostw Policji psów patrolowo-tropiących”. Bez wątpienia zapadnie głęboko w pamięci swoich dwunożnych kolegów z olsztyńskiej policji jako wierny towarzysz i niezastąpiony przyjaciel.