Odnowione boisko piłkarskie w Olsztynie gotowe do gry

Wielu klubów piłkarskich w Olsztynie z niecierpliwością oczekiwało na ten moment. Po niedawnym remoncie, boisko piłkarskie znajdujące się przy Szkole Podstawowej nr 18 na ulicy Żytniej, jest ponownie dostępne dla sportowców.

Tysiące piłkarzy i piłkarek różnych kategorii wiekowych korzystały z tego obiektu przez kilkanaście lat. Niemniej jednak, nawierzchnia boiska wymagała odnowienia. W związku z tym przeprowadzono szereg prac modernizacyjnych, z których renowacja nawierzchni była najważniejsza.

Sekretarz Miasta Olsztyna, Piotr Grzymowicz, wyjaśnia, że przebudowa boiska miała na celu spełnienie wymagań zawartych w podręczniku licencyjnym dla klubów IV ligi i niższych. Tym samym, stworzono warunki umożliwiające młodzieży z Olsztyna regularne treningi. Przed rozpoczęciem prac remontowych murawa była zużyta, nierówna i pełna ubytków.

Ale prace modernizacyjne nie ograniczały się tylko do boiska. Wymieniono ławki rezerwowych, powstały nowe toalety oraz zmodernizowano oświetlenie. Dodatkowo, wybudowano nowe trybuny mogące pomieścić aż 310 osób.

Piotr Grzymowicz dodaje, że celem zadania było przeprowadzenie przebudowy całego kompleksu sportowego przy szkole, co obejmowało również modernizację bieżni, kortu tenisowego oraz boiska do koszykówki.

Całkowity koszt realizacji tego projektu wynosił prawie 3,8 mln złotych. Projekt był współfinansowany ze środków pochodzących z drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych oraz ze Sportowej Polski. Wszystkie wykonane prace są objęte siedmioletnią gwarancją.