Olsztyn: realizacja budowy bloków OTBS na finiszu

Prowadzone są intensywne prace budowlane w Olsztynie, mające na celu wybudowanie bloków mieszkaniowych OTBS. Konstrukcje te wznoszą się pomiędzy dwoma ulicami – Zientary-Malewskiej i Cichą. Całość projektu zakłada stworzenie aż 44 mieszkań, które znajdować się będą w trzech oddzielnych budynkach.

Wstępny harmonogram prac przewiduje zakończenie inwestycji i przekazanie gotowych mieszkań do użytku najemców w IV kwartale następnego roku. Już od nadchodzącego poniedziałku, wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość złożenia stosownych wniosków o zawarcie umowy najmu. Wnioski przyjmowane będą w biurze OTBS, mieszczącym się przy ulicy Grunwaldzkiej pod numerem 21A.

Mieszkania, które powstaną na terenie tych bloków, będą miały powierzchnię w przedziale od 32 do 56 metrów kwadratowych. Co więcej, każde z nich będzie całkowicie wykończone i gotowe do zamieszkania od dnia odbioru.

Znakomitą wiadomością dla przyszłych lokatorów jest fakt, iż bloki OTBS będą objęte rządowym programem „Mieszkanie na start”. Ten program oferuje najemcom bezpowrotną, comiesięczną dopłatę do czynszu przez okres 15 lat.