Tragiczny wypadek samochodowy w powiecie Braniewskim

W sobotni poranek, 2 września, o godzinie 7.15 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie otrzymał niepokojące zgłoszenie. Informacja dotyczyła zdarzenia drogowego, z którym musieli się zmierzyć strażacy. Wszystko wydarzyło się na terenie powiatu braniewskiego.

Kierowca osobowego Audi, 25-letni mieszkaniec gminy Pieniężno, uległ wypadkowi na drodze powiatowej między Pakoszami a miejscowością Kierpajny Wielkie. Z nieznanych przyczyn mężczyzna zjechał na pobocze i czołowo uderzył w drzewo. Pojazdem przemieszczał się tylko kierowca, natomiast jego stan po zdarzeniu okazał się na tyle poważny, że konieczne było przetransportowanie go śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego do szpitala w Olsztynie.

Do miejsca zdarzenia natychmiast skierowano służby ratownicze. Na miejscu pracowali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz ochotnicy z OSP Pieniężno. Działań nie ominęli również ratownicy medyczni oraz policjanci. Ze względu na prowadzone prace, ruch na drodze musiał zostać czasowo zawieszony.