Lotnisko Olsztyn-Mazury celebrowało odprawienie 100 tysięcy pasażerów

W tym roku Port Lotniczy Olsztyn-Mazury zlokalizowany w Szymanach przyjął swojego stutysięcznego pasażera. Firma zarządzająca portem lotniczym przekazała tę informację, oceniając, że tegoroczny sezon letni w tym warmińsko-mazurskim terminalu lotniczym okazał się sukcesem.

Osoba numer 100 000 została odprawiona na lotnisku w Szymanach w niedzielę, 3 września. To właśnie ten pasażer leciał z Szyman do Krakowa na pokładzie samolotu linii lotniczych Ryanair. Według zarządu spółki, ta symboliczna liczba stanowiła zwieńczenie udanego letniego sezonu na lotnisku w regionie warmińsko-mazurskim.

Zaobserwowano rekordowe ruchy pasażerskie w czerwcu i lipcu, które przewyższyły wyniki z roku 2019. Natomiast, przez Port Lotniczy Olsztyn-Mazury podróżowało aż 17 679 osób tylko w sierpniu. Zarząd lotniska uznał to za „bardzo dobry wynik”. Prezes spółki Wiktor Wójcik wyraził satysfakcję z wyników sezonu letniego na lotnisku Olsztyn-Mazury, podkreślając, że zapotrzebowanie na podróże lotnicze było tak duże, że udało się nie tylko odtworzyć ruch pasażerski z roku 2019, ale nawet osiągnąć lepsze rezultaty. Wyraził także nadzieję, że ilość pasażerów utrzyma się na podobnym poziomie w kolejnych miesiącach, co umożliwi zamknięcie roku z liczbą około 140 tysięcy pasażerów.

Aktualny rozkład lotów obowiązujący na lotnisku w Szymanach będzie ważny do końca października. Zawiera regularne połączenia z/do: Krakowa (obsługiwane przez LOT i Ryanair), Wrocławia (obsługiwane przez Ryanair), Dortmundu (obsługiwane przez Wizz Air), Londyn Stansted (obsługiwane przez Ryanair), Londyn Luton (obsługiwane przez Wizz Air) oraz Antalyi w Turcji – tegoroczną nowość obsługiwaną przez touroperatora Itaka każdą środę do 20 września.