Całodobowa gotowość do niesienia pomocy. Inspirująca inicjatywa policjanta z Olsztyna

Inicjatywy charytatywne nie są ograniczone do konkretnej godziny czy dnia. Idea pomocy jest uniwersalna, a jej siła może być odczuwana 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku. Świadectwem takiego podejścia jest st. asp. Leszek Jacznik, oficer służby dzielnicowej z Posterunku Policji I Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, twórca projektu „Paczka z dzielnicy”, który działa od 2017 roku.

Jako dzielnicowy, Leszek Jacznik doskonale rozumie problemy i potrzeby mieszkańców swojej okolicy. W ramach swojej inicjatywy, przekształca się w rodzaj miejskiego Świętego Mikołaja, dystrybuując paczki dla rodzin w potrzebie, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Co roku ten szlachetny projekt zyskuje na popularności, rozszerzając swój zasięg nie tylko na obszar dzielnicy funkcjonowania oficera, ale na cały Olsztyn. Liczba osób pragnących wesprzeć ten altruistyczny cel rośnie z roku na rok.

Podczas grudniowej akcji z poprzedniego roku st. asp. Jacznik odwiedził Barbarę, mieszkankę Olsztyna. Po dostarczeniu paczki żywnościowej i zrozumieniu skomplikowanej sytuacji tej rodziny, obiecał jeszcze jedno: całkowite odnowienie ich domu.

Po sześciu miesiącach ciężkiej pracy i zaangażowania, przy wsparciu grupy wolontariuszy, to obietnica została spełniona! Dzielnicowy z Posterunku Policji I Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie nie tylko odmienił warunki mieszkania pani Barbary i jej rodziny, ale także pozytywnie wpłynął na ich życie. Wszystko to było możliwe dzięki działaniom podejmowanym z pełnym zaangażowaniem i sercem, realizowanym w wolnym czasie. Wielu ludzi dostrzegło tę okazję do pomocy i zaproponowało swoją pomoc zarówno w remoncie jak i wyposażeniu mieszkania. W tym kontekście pomoc sąsiadów okazała się nieoceniona.

St. asp. Leszek Jacznik nigdy nie pozostaje obojętny na trudności napotykane przez rodziny podczas swojej codziennej służby.