Decyzja olsztyńskiego sądu: tymczasowe aresztowanie dla podejrzanego o próbę zabójstwa

W czwartek, Sąd Rejonowy w Olsztynie podjął decyzję o zastosowaniu tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy wobec Michała G. Został on objęty tym środkiem zapobiegawczym, jako podejrzany o napaść nożowniczą na dwóch młodych osób. Prokuratura imputuje mu między innymi próbę dokonania zabójstwa przy użyciu ostrza.

Michał G. stanął przed Prokuraturą Rejonową Olsztyn-Południe, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące próby pozbawienia życia jednego z pokrzywdzonych, młodszego z dwóch nastolatków. Przestępstwo miało polegać na zranieniu go nożem w okolicy brzucha, co skutkowało poważnym naruszeniem jego zdrowia.

Oprócz tego, podejrzany został oskarżony o ranienie starszego z poszkodowanych młodych ludzi poprzez pchnięcie go nożem w rękę. Według ekspertyzy medycznej, spowodowane przez niego obrażenia naruszyły funkcjonowanie organów ciała ofiary na czas nieprzekraczający siedmiu dni.

Michał G. musi zmierzyć się też z zarzutami dotyczącymi posiadania substancji psychoaktywnych, jak również znieważenia funkcjonariuszy policji. Jest oskarżony o próbę wymuszenia na nich rezygnacji z wykonania czynności służbowych związanych z jego zatrzymaniem, poprzez stosowanie gróźb i przemocy. Według relacji policji, podczas interwencji był pobudzony, wykazywał agresję oraz stawiał opór, a także obrażał i atakował działających wówczas funkcjonariuszy.

W ostatnim wyroku z dnia czwartkowego, Sąd Rejonowy w Olsztynie uwzględnił wniosek prokuratora i nałożył na Michała G. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.