Popularność modernizowanej hali Urania w Olsztynie: 400 wejściówek zarezerwowanych w kilka godzin

Mieszkańcy Olsztyna, w ciągu zaledwie kilku godzin, upolowali jak na wyprzedaży 400 biletów na ekskluzywne zwiedzanie odnawianej hali Urania. Jest to niecodzienny projekt, zaproponowany przez olsztyński ratusz, który cieszy się ogromnym powodzeniem.

Hala Urania, będąca jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów architektury Olsztyna, jest poddawana gruntownej rewitalizacji od lipca 2021 roku. Poprzednia konstrukcja zdołała przetrwać tylko częściowo – zachowała kopułę i niektóre elementy konstrukcyjne. Reszta została zbudowana od podstaw. W ramach prac modernizacyjnych do obiektu dołączono m.in. salę rozgrzewkową, a sam budynek otrzymał nowe oblicze dzięki dodaniu ozdobnej opaski pod kopułą.

Planowo, Urania miała już być w użytku od kilku miesięcy. Jednak różne okoliczności sprawiły, że proces jej modernizacji i remontu trwa nadal. Miały na to wpływ takie czynniki jak wybuch wojny na Ukrainie, po której robotnicy budowlani zdecydowali się na powrót do kraju, by wziąć udział w walkach. To wymusiło konieczność poszukiwania nowych pracowników.

Ciekawość, jak teraz prezentuje się wnętrze prawie dwukrotnie większej hali Urania, od pewnego czasu podsyca emocje mieszkańców Olsztyna. Wobec tego, ratusz postanowił umożliwić obywatelom zapoznanie się z nowym obliczem hali przed jej oficjalnym otwarciem.

„Chętni do uczestnictwa w półgodzinnym spacerze po hali musieli zgłosić swój udział. Zastosowano zasadę: kto pierwszy, ten lepszy. Bilety rozeszły się ekspresowo” – tak sytuację opisała rzeczniczka ratusza, Marta Bartoszewicz. Dodała również, że jeszcze przed otwarciem hali Urania, jest ona zaplanowana do obejrzenia dla 400 osób.