Wielka akcja policji: rozbicie gangu złodziei luksusowych aut

Rozpracowanie i eliminacja przestępczej grupy zajmującej się kradzieżą luksusowych pojazdów, dokonało się dzięki działaniom funkcjonariuszy z Olsztyna, Białegostoku oraz stolicy Polski, Warszawy. Włamywacze korzystali z zaawansowanej technologicznie aparatury elektronicznej, której wartość wynosiła setki tysięcy złotych.

Złodzieje swoją działalność skierowali na teren województw mazowieckiego, łódzkiego, pomorskiego, podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego. W ciągu jednego tygodnia, rabowali od sześciu do ośmiu aut wyselekcjonowanych marek i typów. Na samym obszarze Warmii i Mazur dokonali kradzieży 18 nowiutkich pojazdów, niektóre z nich były warte pokaźne sumy dochodzące do kilkuset tysięcy złotych.

Wynikiem skoordynowanych działań śledczych pomiędzy Olsztynem, Białymstokiem i Warszawą było rozbicie gangu. Zatrzymano członków grupy pochodzących z Mazowsza. Ci trafili do aresztu tymczasowego, a pewna ilość skradzionych pojazdów została odzyskana – takie informacje przekazał w rozmowie z Radiem Olsztyn aspirant Tomasz Markowski, rzecznik prasowy warmińsko-mazurskiej policji.

Pierwszego przestępcę ujęto na terenie Trójmiasta, natomiast lidera grupy złodziei zatrzymano w Warszawie. Obydwaj wcześniej byli notowani za podobne przestępstwa. Teraz czeka ich trzymiesięczny areszt tymczasowy. Za kradzieże wraz z włamaniem grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Cała sprawa jest objęta nadzorem Prokuratury Okręgowej w Olsztynie i ma charakter rozwojowy. To oznacza, że możemy spodziewać się kolejnych zatrzymań i postawienia nowych zarzutów.