Głęboko poruszające wydarzenie w Parku Kusocińskiego w Olsztynie

Wczesnym rankiem wtorkowym, 3 października, służby otrzymały zawiadomienie o niepokojącym incydencie w Parku Kusocińskiego w Olsztynie. Podobno „kobieta powiesiła się na drzewie”. Informacje te zostały potwierdzone przez lokalną policję, która stwierdziła, że ciało młodej kobiety zostało rzeczywiście odnalezione na miejscu. Na chwilę obecną, bezpośrednia przyczyna jej śmierci pozostaje nieznana. Pomimo to, pierwsze doniesienia wykluczają udział osób trzecich w tym tragicznym incydencie.

Podczas porannego spaceru jeden z przechodniów natknął się na ciało kobiety w parku na osiedlu Pojezierze. Tożsamość zmarłej na razie nie jest potwierdzona. – Jesteśmy na miejscu z grupą śledczych i technikiem kryminalistyki. Nasze działania nadzoruje prokurator. Jak już wspomniałem, na podstawie naszych dotychczasowych ustaleń, możemy wykluczyć udział osób trzecich w tym wydarzeniu. W tej chwili skupiamy się na wyjaśnieniu wszystkich okoliczności śmierci tej młodej kobiety – wyjaśnia ml. asp. Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Warto dodać, że to nie jest jedyny smutny przypadek, który miał miejsce na osiedlu Pojezierze w ostatnim czasie. W minioną środę, 27 września, doszło tam do innej tragedii. Ciało młodego mężczyzny zostało odkryte przy bloku na ulicy Dworcowej.