Ostatnia noc pełna wyzwań dla straży pożarnej w województwie warmińsko-mazurskim

W ciągu ostatniej nocy, strażacy w województwie warmińsko-mazurskim byli zmuszeni do interwencji aż 50 razy. Ich działania skoncentrowane były przede wszystkim na usuwaniu skutków silnych podmuchów wiatru. Niestety, intensywne zjawisko atmosferyczne spowodowało awarię sieci elektrycznej, przez co ponad 600 gospodarstw domowych zostało bez dostępu do energii elektrycznej we wczesnych godzinach porannych w środę.

Strażacy informują o 47 incydentach, podczas których musieli usuwać drzewa i gałęzie zasłaniające drogi. Zdaniem rzecznika prasowego warmińsko-mazurskiej jednostki straży pożarnej st. kpt. Grzegorza Różańskiego, mimo licznych interwencji, nikt nie doznał żadnych obrażeń.

Zdarzenia nie ominęły również powiatu nowomiejskiego, gdzie uszkodzonym konarem drzewa ucierpiały dwa zaparkowane pojazdy. Na szczęście, samochody były puste w chwili zdarzenia.

Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody, poinformował, że silny wiatr pozbawił prądowego zasilania 676 odbiorców na terenie całego województwa, według danych na godzinę 6 rano. Guzek zapewnił, że awarie są naprawiane na bieżąco.

W regionie warmińsko-mazurskim od wtorkowego wieczora do godziny 5 rano w środę obowiązywało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Przewidywano, że będzie on osiągał średnią prędkość do 50 km/h, natomiast w porywach nawet do 85 km/h.