Fascynujący festiwal minerałów oczarowuje mieszkańców Olsztyna

W mieście Olsztyn, w murach zespołu szkół zlokalizowanego przy ulicy Wańkowicza, odbywa się niezwykłe wydarzenie dedykowane miłośnikom geologii – festiwal minerałów. Na zwiedzających czeka bogata kolekcja składająca się z minerałów, skamieniałych szczątków organizmów, amuletów oraz biżuterii.

Ekspozycja zawiera unikalne okazy pochodzące ze zbiorów warszawskiego Muzeum Geologicznego oraz krakowskiego Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jak opowiada Krzysztof Przybylski, geolog z Warszawy, oferta jest niezwykle różnorodna – od agatów, poprzez kwarce i hematyty, aż po kwarc dymny czy ametysty. Na uwagę zasługują również skamieniałe zęby rekinów czy dinozaurów. Celem wystawy tych ostatnich jest zachęcenie do samodzielnego poszukiwania skamieniałości w polskich górach.

W ramach festiwalu odbywają się także warsztaty geologiczne, prowadzone przez pasjonatów tej dziedziny nauki. Dla uczestników to doskonała okazja do pogłębienia swojej wiedzy oraz wymiany doświadczeń z innymi miłośnikami geologii i paleontologii.

Jednym z wystawców jest Ewa Stupkiewicz z Białegostoku, która podczas festiwalu prezentuje swoją imponującą kolekcję biżuterii. Jak sama zaznacza, są to niezwykle cenne przedmioty, które zbierała przez wiele lat. W jej kolekcji znajdują się zarówno elementy biżuterii ozdobnej, jak i unikalne perełki dla kolekcjonerów.

Festiwal minerałów w Olsztynie zakończy się o godzinie 18.