Przepowiednia meteorologiczna: Silny wiatr i chłodniejsza temperatura na Warmii i Mazurach

Zgodnie z prognozą pogody, region Warmii i Mazur może spodziewać się silnych porywów wiatru. Zjawisko to może osiągać prędkości nawet do 60-65 km/h, stanowiąc potencjalne zagrożenie dla mieszkańców tej strefy. Wskazanie to pochodzi od ekspertów zajmujących się badaniem warunków atmosferycznych.

Mateusz Zamajtys, dyżurny synoptyk z biura prognoz pogody w Białymstoku, przewiduje, że w północnej części tego obszaru niebo będzie pokryte gęstymi chmurami. Możliwe są tam również sporadyczne opady deszczu. Na resztę regionu w ciągu całego dnia nie powinny natomiast spaść żadne krople deszczu, panować ma tam sucho. Temperatury będą niższe, nie przekroczyły 11-12 stopni Celsjusza. Przewiduje się także występowanie silniejszych wiatrów o kierunku zachodnim i północno-zachodnim, które mogą dochodzić do 60 km/h.

Prognoza na przyszły tydzień również sugeruje, że na Warmii i Mazurach termometry nie wskażą więcej niż 10 stopni. Co więcej, przypuszcza się, że mogą wystąpić pierwsze w tym sezonie przymrozki przygruntowe, co oznacza spadek temperatury na powierzchni ziemi poniżej zera.