Apel olsztyńskiego schroniska: poszukiwania właściciela porzuconej, chorej kotki

Do schroniska dla zwierząt w Olsztynie trafiła niedawno kotka o biało-rudo-czarnym umaszczeniu, która została znaleziona, porzucona w transporterze dla zwierząt ustawionym przy wiatach śmietnikowych na ulicy Iwaszkiewicza. Z powodu poważnej choroby zwierzęcia, pracownicy placówki gorąco apelują o wszelkie informacje na temat poprzedniego właściciela i zdrowotnej przeszłości kotki, które mogłyby pomóc w skuteczniejszym leczeniu jej dolegliwości.

Wiadomość o znalezieniu kotki pojawiła się na stronie schroniska na Facebooku, gdzie zwrócono się z prośbą do lokalnej społeczności o udzielenie jakichkolwiek informacji na temat możliwego właściciela zwierzęcia. Znalezienie porzuconej kotki to zasługa jednej z kobiet pracujących przy sprzątaniu pobliskiego osiedla. Zauważyła ona klatkę stojącą nieopodal śmietników i początkowo przypuszczała, że ktoś zapomniał zabrać swojego zwierzaka. Kiedy jednak po kilku godzinach transporter nadal stał na tym samym miejscu, zrozumiała, że kotka została celowo porzucona, i postanowiła dostarczyć ją do schroniska.

Na podstawie badań przeprowadzonych w placówce okazało się, że drobnej budowy kotka cierpi na guza listwy mlecznej. Przed znalezieniem nowego domu dla zwierzaka konieczne będzie przeprowadzenie leczenia, co mogłoby być znacznie łatwiejsze, gdyby schronisko dysponowało szczegółowymi informacjami na temat historii zdrowotnej kotki. Jak na razie jednak nikt nie zgłosił się z informacją o zaginięciu takiego zwierzęcia.