Ryzykowne warunki na drogach Warmii i Mazur – kolejne incydenty na drogach

Warunki na drogach w województwie warmińsko-mazurskim są trudne. Od porannych godzin niebo przysłaniają ciężkie, deszczowe chmury, które znacząco ograniczają widoczność dla użytkowników dróg.

Zalegające na jezdni liście dodatkowo komplikują sytuację, powodując śliskość nawierzchni. Niestety, już odnotowano kilka zdarzeń drogowych spowodowanych tymi niebezpiecznymi warunkami. Na jednej z olsztyńskich ulic, Wyszyńskiego, doszło do kolizji między 35-letnim kierowcą mazdy a rowerzystą. Kierowca nie udzielił pierwszeństwa rowerzyście, co skutkowało wypadkiem i hospitalizacją jednej osoby.

Kolejne zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej numer 16. Tutaj również doszło do wypadku, w którym ranna została jedna osoba. W okolicach miejscowości Kudypy zderzyły się dwa samochody – osobowy renault prowadzony przez 63-latkę oraz pojazd dostawczy. Zgodnie z początkowymi ustaleniami policji, powodem zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przez kierującą renault.

Na drodze krajowej numer 51, na obwodnicy miejscowości Spęcowo, doszło do kolejnej kolizji. Tym razem dwa samochody zderzyły się na trasie w kierunku Dobrego Miasta. Służby ratunkowe są już na miejscu, a ruch odbywa się wahadłowo.

Zachęcamy do ostrożnej jazdy! Warunki są trudne, a bezpieczeństwo powinno być priorytetem dla każdego uczestnika ruchu drogowego.