Wielki sukces akcji oznakowywania rowerów i hulajnóg w Olsztynie

Oznakowanie jednośladu ma kluczowe znaczenie, zwłaszcza gdy dochodzi do jego zagubienia, kradzieży czy przypadkowego pozostawienia w nieznanych okolicznościach. Strażnicy miejski z Olsztyna przeprowadzili już kilkukrotnie tego rodzaju inicjatywę, cieszącą się niesłabnącym entuzjazmem mieszkańców.

Miejsce wydarzenia to stadion w Dywitach i data, to sobota 28 października. To właśnie wtedy strażnicy miejscy zorganizowali kolejną z serii akcji oznakowywania jednośladów. Tym razem udało im się oznakować aż 40 pojazdów.

Proces ten polegał na wygrawerowaniu na każdym jednośladzie unikalnego numeru za pomocą specjalnego urządzenia elektrycznego – engrawera. Dodatkowo, na rowery i hulajnogi naniesiono kod markerem zabezpieczającym UV. Każdy pojazd został teraz wyposażony w swój indywidualny identyfikator, który trafił do rejestru olsztyńskiej straży miejskiej.

Jako dodatkowe zabezpieczenie, na każdym oznakowanym jednośladzie umieszczono naklejkę informującą o przeprowadzonym procesie oznakowania. Ma to za zadanie odstraszyć potencjalnych złodziei.

Osoby, które nie miały okazji uczestniczyć w akcji, mogą nadal oznakować swój rower czy hulajnogę. Wystarczy zgłosić się do siedziby Straży Miejskiej w Olsztynie przy ulicy Żołnierskiej 13A od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30. Jednak przed wizytą konieczne jest wcześniejsze umówienie się telefonicznie pod numerem 89 521- 16- 30.

Strażnicy miejski przypominają jednak, że tylko sprawne technicznie i odpowiednio wyposażone jednoślady mogą zostać oznakowane. Każdy pojazd musi być wyposażony w działające hamulce, dzwonek oraz światła przednie i tylne.