Zmiany w olsztyńskim Urzędzie Miasta: Nowa wiceprezydent i sekretarz miasta

Początek listopada przyniósł zmiany na stanowiskach wiceprezydenta Olsztyna oraz sekretarza miasta. 1 listopada do obowiązków przystąpili nowo wyznaczeni Sylwia Rembiszewska-Piątek, jako zastępczyni prezydenta miasta, i Adam Pieńkowski w roli sekretarza. Wypełnienie tych stanowisk było konieczne, bowiem poprzedni wiceprezydent Ewa Kaliszuk objęła funkcję senatora, a sekretarz Stanisław Gorczyca zdobył mandat poselski.

Informacje o nowych nominacjach ogłosił prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz podczas wtorkowej konferencji prasowej. Wyraził on pełne zaufanie do swoich najnowszych współpracowników, podkreślając ich bogate doświadczenie w administracji samorządowej. Prezydent zaznaczył również, że nie jest to pierwsze mianowanie na wyższe stanowiska urzędników z jego zespołu.

Sylwia Rembiszewska-Piątek, nowa wiceprezydent miasta, będzie nadzorowała sektory związane z edukacją, opieką zdrowotną i społeczną. Absolwentka administracji na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim oraz studiów podyplomowych z organizacji pomocy społecznej, posiada dwudziestoletnie doświadczenie w Urzędzie Miasta Olsztyna. Od 2020 roku pełniła funkcję kierownika Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej.

Adam Pieńkowski, jako nowy sekretarz miasta, będzie odpowiedzialny za organizację pracy urzędu oraz sprawy personalne. Jest doktorem nauk ekonomicznych specjalizującym się w zarządzaniu, tytuł ten uzyskał na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończył także magisterskie studia z zarządzania zasobami ludzkimi na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Wcześniej pełnił funkcje asystenta prezydenta Olsztyna i zastępcy dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich.