Agresywny 44-latek terroryzuje Olsztyn: sceny jak z gry komputerowej GTA

Na ulicach Olsztyna doszło do serii incydentów przypominających sceny z popularnej gry komputerowej Grand Theft Auto (GTA). Agresorem okazał się 44-letni mężczyzna, który za swoje czyny będzie musiał ponieść odpowiedzialność. Właściciele czterech pojazdów zostali przez niego zastraszeni i utracili swoje samochody. Mężczyzna ten zaatakował fizycznie co najmniej jedną osobę, a także dokonał rozboju. Po pościgu, policja zdołała go zatrzymać na terenie Ostródy.

Wszystko rozpoczęło się we wtorek późnym popołudniem w pobliżu jednego z olsztyńskich hoteli, gdzie mężczyzna odebrał kierowcy jego samochód. W ciągu zaledwie kilkudziesięciu minut, sprawca czterokrotnie przejmował kontrolę nad różnymi pojazdami, stosując przy tym groźby karalne. Nie przestrzegał przepisów ruchu drogowego i spowodował kilka kolizji.

Kiedy mężczyzna wyznaczył sobie destynację – Ostródę, wyruszył tam cudzym samochodem. To właśnie na tej trasie doszło do jednej z wielokrotnych „wymian” pojazdów. Został zatrzymany przez policję po intensywnym pościgu. Samochód, którego był wówczas kierowcą, uległ rozbiciu, a mężczyzna trafił do szpitala.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, obecnie analizowanego przez prokuraturę, mężczyzna usłyszy zarzuty później tego samego dnia. Jak ustalili nasi dziennikarze, grozi mu odpowiedzialność za łącznie dwanaście przestępstw, w tym kradzieże samochodów, rozboje, groźby karalne i naruszenia integralności cielesnej ofiar. Dodatkowo ma zostać skierowany wniosek do sądu o trzymiesięczny areszt dla sprawcy. Pierwsze posiedzenie sądu w tej sprawie zaplanowane jest na jutro.