Nieodpowiedzialni kierowcy na drogach Olsztyna

Statystyki policyjne nieustannie pokazują, że niektórzy kierowcy z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego nadal lekceważą przepisy ruchu drogowego. Pomimo licznych apeli i działań prewencyjnych, problem pijanych kierowców jest nadal aktualny. Policjanci każdego dnia starają się zapewnić bezpieczeństwo na drogach, a za niestosowanie się do obowiązujących przepisów, surowo karzą.

Na przykład, w piątek 3 listopada, policjanci z drogówki olsztyńskiej dokonali kontroli samochodu na al. Warszawskiej za przekroczenie dozwolonej prędkości o 29 km/h. Zaraz po zatrzymaniu pojazdu, funkcjonariusze wyczuli od kierowcy zapach alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło ich podejrzenia – mężczyzna był nietrzeźwy. W konsekwencji, stracił prawo jazdy.

Kolejny incydent miał miejsce dzień później, 4 listopada. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie dotyczące obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy. Zgłaszający zauważył auto, poruszające się od jednej krawędzi jezdni do drugiej, więc natychmiast zareagował, dzwoniąc na numer alarmowy i uniemożliwiając mężczyźnie dalszą jazdę. 50-latek miał prawie 2 promile alkoholu we krwi, dlatego stracił prawo jazdy.

Tego samego dnia policjanci interweniowali w kolejnym zdarzeniu drogowym na jednej z olsztyńskich ulic. 21-letni kierujący peugeotem nie dostosował prędkości do warunków na drodze i doprowadził do kolizji. Miał ponad 1 promil alkoholu we krwi i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W sobotę, na al. Sikorskiego, policja zatrzymała 41-letniego kierowcę bmw, który jechał z prędkością 108 km/h tam, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Tego dnia zatrzymano również 23-latka, który pędził z tą samą prędkością w obszarze zabudowanym.

Niedzielne działania policji (5 listopada) dotyczyły 40-letniego kierowcy audi w miejscowości Marcinkowo, przekraczającego dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Mężczyzna jechał 105 km/h na drodze z ograniczeniem do 40 km/h, co skutkowało mandatem w kwocie 2000 złotych i 14 punktami karnymi.

23-latek i 41-latek również zostali ukarani mandatami w kwocie 1500 złotych i otrzymali po 13 punktów karnych. Wszyscy trzej stracili prawo jazdy na okres trzech miesięcy.