Rozpoczęcie jesiennego czyszczenia sieci i rurociągów wodociągowych w Olsztynie

W mieście Olsztyn, nadszedł czas na jesienne oczyszczanie sieci i magistral wodociągowych. W trakcie tego procesu mogą zdarzyć się zwolnienia w przepływie wody oraz zmiany w jej klarowności. Proces ten potrwa do listopada 19.

Zgodnie z ogłoszeniem Przedsiębiorstwa Wod-Kan, prace rozpoczną się od poniedziałku ze stacji uzdatniania wody „Zachód”. Te obszary obejmują m.in. ulice Jeziorna, Bałtycka, Artyleryjska, Wyzwolenia, Pieniężnego, Grunwaldzką, Borkowskiego, Grzegorzewską i osiedla jak Nad Jeziorem Długim, Podgrodzie i Stare Miasto.

Prace będą kontynuowane w dniu 7 listopada (wtorek) na magistrali o nazwie „Karolin”, a następnie 8 listopada (środa) na magistrali.

Czyszczenie sieci wodociągowej potrwa aż do 19 listopada. Przedsiębiorstwo Wod-Kan zapewnia, że woda będzie odpowiednia do użytku, spełniając wszystkie wymagania fizykochemiczne i biologiczne, stając się bezpieczna do spożycia i użycia przemysłowego.

Celem płukania sieci jest usunięcie naturalnych osadów gromadzących się w systemie, co jest niezbędne dla utrzymania prawidłowego funkcjonowania sieci wodociągowej.