Tragedia na ulicy Pstrowskiego w Olsztynie: pijany kierowca z sądowym zakazem prowadzenia spowodował wypadek

Na ulicy Pstrowskiego w Olsztynie doszło do dramatycznego zdarzenia drogowego. Funkcjonariusze policji starają się teraz wyjaśnić wszystkie okoliczności tego zdarzenia. W rezultacie nieszczęśliwego zdarzenia, które miało miejsce w poniedziałek, dwie osoby zostały hospitalizowane.

W wyniku wstępnych ustaleń przeprowadzonych przez służby porządkowe, ujawniono, że jeden z kierujących, którym był operator subaru, stracił kontrolę nad swoim samochodem podczas pokonywania łuku drogi. Następnie doszło do kolizji z poprawnie poruszającą się toyotą. Obie osoby znajdujące się w pojazdach musiały zostać przewiezione do szpitala.

Test alkoholowy przeprowadzony na miejscu przez funkcjonariuszy policji na kierującym subaru wykazał obecność 0,5 promila alkoholu we krwi. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd.

Przestępstwo prowadzenia samochodu pomimo istniejącego sądowego zakazu jest karane surowo, a sprawcy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.