Renowacja miejskiego molo w Olsztynie nad jeziorem Ukiel zakończona pomyślnie

Ratusz w Olsztynie przyjął z radością informacje o zakończonym generalnym remoncie molo, które jest położone na plaży miejskiej nad jeziorem Ukiel. Molo to jest sąsiadem boisk do siatkówki plażowej i stanowi popularne miejsce dla miejscowych mieszkańców oraz turystów.

Naprawa polegała na zamontowaniu nowej podkonstrukcji na istniejących pływakach betonowych przez wykonawcę, który również przygotował całkowicie nowe odeskowanie pomostu. Zgodnie z informacjami przekazanymi w komunikacie, kładka na wodzie jest już całkowicie bezpieczna do użytkowania.

Zgodnie z danymi przekazanymi przez ratusz, koszt całego remontu wyniósł 200 tysięcy złotych. Co więcej, prace renowacyjne są objęte gwarancją na okres 10 lat, co gwarantuje długotrwałą satysfakcję z użytkowania obiektu.

Na plaży miejskiej nad jeziorem Ukiel znajdują się dwa pomosty – większy z nich został już odnowiony w poprzednim roku. Stare molo zostało rozebrane i na jego miejscu powstała zupełnie nowa konstrukcja. W tym roku przeprowadzono renowację mniejszej kładki na wodzie.

Plaża miejska nad jeziorem Ukiel cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Olsztyna i turystów. Jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w mieście, oferując bogatą infrastrukturę wypoczynkową dostępną przez cały rok.