Zgineła 19-latka: Nieodpowiedzialny kierowca pod wpływem alkoholu potrącił młodą kobietę

Na terenie małej miejscowości Borki Wielkie, niedaleko Biskupca, w środowy wieczór doszło do tragicznego zdarzenia drogowego. Kierujący citroenem pijany mężczyzna uderzył swoim pojazdem w 19-letnią przechodzącą kobietę. Poszkodowana poruszała się prawidłowo wzdłuż lewej strony jezdni. Kierowca, który był nietrzeźwy, miał w swoim organizmie 1,5 promila alkoholu – tak wynikało z badania alkomatem.

Andrzej Jurkun, rzecznik prasowy olsztyńskiej policji, udzielił informacji na ten temat Polskiej Agencji Prasowej. Z jego relacji wynika, że nieszczęsne wydarzenie miało miejsce w obszarze zabudowanym oraz w dobrze oświetlonym miejscu. „Młoda kobieta szła prawidłowo przy lewej stronie jezdni, gdyż na tym odcinku drogi nie było chodnika. Jej zachowanie było zgodne z przepisami ruchu drogowego” – powiedział Jurkun. Mimo prób reanimacji przez służby medyczne, 19-latka nie przeżyła.

Jak dodał rzecznik prasowy olsztyńskiej komendy, za kierownicą citroena siedział 38-letni mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie 1,5 promila alkoholu. „Kierowca został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, a także pozbawiony prawa jazdy” – oświadczył Jurkun. Dodał również, że z powodu stanu nietrzeźwości kierowcy nie jest jeszcze wiadomo, kiedy rozpoczną się czynności procesowe.