Rozwój południowych osiedli Olsztyna: Nowy zjazd jako preludium do przyszłych inwestycji

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, południowe osiedla Olsztyna zasugerowały dynamiczny rozwój. Wyraźnie widać, że zarówno urzędnicy miasta, jak i prywatne korporacje, kontynuują inwestowanie w ten obszar, dostrzegając tam duży potencjał. Przykładem jest tworzenie nowego zjazdu przy ulicy Bukowskiego dla kierowców jadących od strony ulicy Bartąskiej, który ma być zapowiedzią następnej dużej inwestycji.

Jednak nie wszyscy cieszą się z tego rozwoju – jeden z czytelników Wyborczej Olsztyn wyraził swoje zaniepokojenie faktem powstania nowego zjazdu. Zwrócił uwagę na jego lokalizację, która jest bezpośrednio naprzeciwko wjazdu do budynku jednorodzinnego.

Zgodnie z dostarczonymi danymi przez Zarząd Dróg Miejskich i Transportu Publicznego (ZDZiT), droga prowadząca z ulicy Bukowskiego do bloków mieszkalnych przy ulicy Pimpickiego jest obecnie w fazie budowy, a za jej realizację odpowiada prywatna firma. W październiku 2022 roku ta firma budowlana podjęła zobowiązanie do stworzenia tej drogi.

Planowana jest tutaj budowa zjazdu, który ma prowadzić do przyszłej zabudowy na działce mającej powierzchnię około 4000 metrów kwadratowych. Rodzaj inwestycji, jaka ma tam powstać, póki co pozostaje nieznany. Dodatkowo przewiduje się utworzenie chodnika w tym obszarze, który po zakończeniu wszystkich prac zostanie przekazany miastu.