Prawo jazdy zawieszone na 3 miesiące i mandat za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym

Jeden z kierowców, 41-letni mężczyzna, utracił swoje prawo jazdy po tym jak został złapany przez policję za przekroczenie dozwolonej prędkości o 56 km/h w miejscu oznaczonym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wykroczenie to nie zostało przeoczone, a kierowca został ukarany wysokim mandatem oraz otrzymał punkty karne.

W czwartek (16.11.2023), funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, podczas działań kontrolnych na ulicy Żurawiej, skupili się na miejscach, które zostały oznaczone jako miejsca często notujące przekroczenia prędkości na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Kilka minut po godzinie 15:00, policja zatrzymała kierowcę mercedesa, który podróżował z prędkością 96 km/h, przekraczając limit prędkości wynoszący 40 km/h aż o 56 km/h. Za wykroczenie 41-latek został ukarany 1500-złotowym mandatem. Dodatkowo jego konto obciążone zostanie 13 punktami karnymi. Zgodnie z prawem mężczyzna stracił także prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest inicjatywą mającą na celu zaangażowanie społeczeństwa w poprawę bezpieczeństwa na drogach. Dzięki prostej aplikacji, obywatele mogą zgłaszać potencjalnie niebezpieczne sytuacje, które zaobserwowali w swoim najbliższym otoczeniu. Jak dowodzi ten przypadek, współpraca społeczności z policją może skutecznie zwiększyć poziom i poczucie bezpieczeństwa na drogach.