Olsztyn wzbogaca się o nowoczesne kamery monitoringu miejskiego

Proces instalacji zaawansowanych technologicznie kamer monitoringu miejskiego jest obecnie w toku w centrum Olsztyna. Wyposażone w wieloobiektywowe obiektywy, mogące pochwalić się szerokim kątem widzenia i aż 36-krotnym powiększeniem optycznym, kamery te stanowią znaczące unowocześnienie systemu bezpieczeństwa miasta.

Modernizacja systemu monitoringu odbywa się na trzech centralnych ulicach Olsztyna: Curie-Skłodowskiej, Wyzwolenia oraz Ratuszowej. Na tych obszarach planowane jest zastąpienie czterech dotychczasowych kamer nowymi modelami. Dodatkowo, jedno nowe miejsce zostanie wyposażone w nową kamerę, co zwiększy zakres monitoringu.

Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna, podkreślił, że ta inwestycja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców. Wskazał, że poprzedni system był już nieaktualny i jakość nagrań była niska. To utrudniało służbom identyfikację osób popełniających akty wandalizmu lub spożywających alkohol na monitorowanych terenach.

Oprócz instalacji nowych kamer, wykonawca projektu ma również za zadanie przeprowadzenie światłowodu do miejsca, gdzie zamontowano jedno z nowych urządzeń. Całość prac ma zostać zakończona do końca bieżącego roku.