10-letni chłopiec z Olsztyna przykładem dla innych. Pomógł ratować życie 61-letniemu mężczyźnie

Dzieci często potrafią zadziwić swoją dojrzałością, a ich altruistyczne postawy mogą być inspiracją dla dorosłych. Takim wspaniałym przykładem jest 10-letni mieszkaniec Olsztyna, którego spostrzegawczość i szybka reakcja przyczyniły się do ratowania życia 61-letniego mężczyzny.

To wydarzenie miało miejsce w czwartek, 30 listopada 2023 roku. Wówczas pewien mały chłopiec, niezwykle zdeterminowany, podszedł do pełniących obowiązki służbowe na ulicy olsztyńskich policjantów. Szybko przekazał im niepokojącą informację – kilkaset metrów stąd dostrzegł mężczyznę leżącego na jezdni, który wydawał się wymagać natychmiastowej pomocy.

Funkcjonariusze nie zwlekali i natychmiast udali się we wskazane przez chłopca miejsce. Tam napotkali 61-letniego mężczyznę leżącego na jezdni. Na szczęście nie byli jedynymi, którzy zwrócili uwagę na ten niepokojący widok. Inny świadek zdarzenia zdążył już powiadomić odpowiednie służby.

Policjanci natychmiast udzielili pierwszej pomocy mężczyźnie i przekazali go w ręce profesjonalnych ratowników medycznych. Dzięki ich szybkiej reakcji, 61-latek został jak najszybciej przewieziony do szpitala. Funkcjonariusze następnie doprowadzili młodego bohatera do matki, dziękując za wzorową postawę jej syna.