Poszukiwani przez sąd mężczyźni zatrzymani w Olsztynie: jeden za kradzież, drugi w miejscu zamieszkania

Siły policyjne często mają do czynienia z różnego rodzaju poszukiwanymi osobami. Niektóre z nich są aresztowane bezpośrednio we własnych domach, podczas gdy inni zostają złapani podczas interwencji policji. Jednak teraz, 46-letni i 39-letni mężczyzna muszą stawić czoła konsekwencjom swoich czynów z przeszłości.

W środowy dzień, 6 grudnia 2023 roku, funkcjonariusze dokonali aresztowania pewnego 46-latka w jednym z mieszkań na terenie miasta Olsztyna. Po sprawdzeniu danych mężczyzny w systemie policyjnym okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie. Miał do odsiedzenia karę 116 dni pozbawienia wolności za wykroczenie popełnione wcześniej. Dodatkowo, człowiek ten był poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu. Następstwem aresztowania będzie spędzenie przez 46-latka najbliższych miesięcy za kratami – w zakładzie karnym.

Następnego dnia, w czwartek 7 grudnia 2023 roku, patrol policji na wezwanie oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie udał się do jednego ze sklepów na terenie miasta. Został tam zatrzymany sprawca kradzieży sklepowej, 39-letni mężczyzna. W trakcie procesu legitymowania okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie, z powodu niewykonanej kary pozbawienia wolności wynoszącej 29 dni lub za niezapłaconą grzywnę. 39-latek został zatrzymany i spędzi najbliższe dni w areszcie, a dodatkowo zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za popełnione wykroczenie przed sądem.