Podróbki nie trafią pod choinkę: Cios dla przestępców od KAS z Warmii i Mazur

Siedemdziesięciu funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego (WMUCS) w Olsztynie przeprowadziło akcję przeciwko nielegalnemu handlowi podróbkami. Operacja, która objęła kilkanaście miejsc w trzech różnych województwach – mazowieckim, wielkopolskim i łódzkim, była wymierzona w handlarzy podrabianą odzieżą i akcesoriami, którzy korzystali z fałszywych faktur do ukrycia swoich działań.

Podczas przeszukań na terenach wiejskich w województwie mazowieckim, funkcjonariusze natknęli się na magazyny wypełnione blisko 80 tysiącami sztuk towarów – koszulek, bluz, spodni, czapek, bielizny, obuwia, galanterii a nawet próbek perfum. Wszystkie przedmioty były oznakowane logo największych światowych marek modowych, sugerując że są autentyczne.

Działania KAS przyczyniły się do zapobieżenia wielomilionowym stratom finansowym Skarbu Państwa wynikającym z niedopłaconych podatków od sprzedaży podrabianych towarów. To duże osiągnięcie, które zadało poważne straty przestępcom, którzy planowali wprowadzenie tych towarów na rynek w okresie Świąt Bożego Narodzenia, omijając obowiązek odprowadzenia podatków.

Sprawcy tego typu działań kryminalnych, polegających na wprowadzaniu do obrotu towarów oznaczonych fałszywymi znakami towarowymi, mogą teraz zmierzyć się z karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Sprawa nadal jest w toku i funkcjonariusze kontynuują swoje działania w tej sprawie.