Oszustwa internetowe w Olsztynie: 35-letnia kobieta oskarżona o sprzedaż nieistniejących produktów

Funkcjonariusze Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przeprowadzili śledztwo, które miało na celu wyjaśnienie sprawy dotyczącej oszustw online. Dochodzenie rozpoczęło się w drugiej połowie lutego 2023 roku, kiedy policja zaczęła otrzymywać powiadomienia o osobie umieszczającej oferty sprzedaży różnych przedmiotów na platformie ogłoszeniowej.

Wśród oferowanych towarów znajdowały się między innymi markowe roboty kuchenne oraz telefony komórkowe różnych producentów. Okazało się jednak, że pomimo zapłaty, żadne z zamówionych przedmiotów nie dotarło do kupujących. Sprawca oszukał w ten sposób dwie osoby z okolic Olsztyna i Krakowa.

Dochodzenie doprowadziło do ustalenia, że za oszustwami może stać 35-letnia kobieta z Krakowa. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, policjanci postawili kobiecie zarzuty oszustwa. Ponieważ była już wcześniej karana za podobne działania, teraz jej grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Policja ostrzega przed składaniem zamówień online, szczególnie w okresie przedświętecznym, kiedy to wzrasta aktywność przestępców w sieci. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, apeluje do wszystkich o zachowanie ostrożności podczas transakcji internetowych i dokonania zakupu tylko na sprawdzonych stronach.