Poszukiwanie sprawcy tragicznego wypadku kończy się zatrzymaniem – relacja z Ostródy

W środku tygodnia, funkcjonariusze policji z Ostródy odnaleźli i zatrzymali 41-letniego mężczyznę, mieszkańca okolicznych terenów powiatu ostródzkiego. Został on uznany za potencjalnego sprawcę niedawnego wypadku drogowego, a identyfikacja nastąpiła dzięki operacyjnym działaniom służb. Zatrzymany stanął przed zarzutami spowodowania tragicznego w skutkach wypadku oraz braku udzielenia pomocy poszkodowanej osobie.

Według informacji przekazanych przez podkomisarza Michała Przybyłka, reprezentującego struktury policji w Ostródzie, mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów, dostarczając jednocześnie szeroko zakrojone wyjaśnienia na ten temat. W najbliższym czasie ma odbyć się jego przesłuchanie przez prokuratora. Auto zatrzymanego zostało umieszczone na policyjnym parkingu jako dowód rzeczowy.

Podkomisarz Przybyłek dodał również, że wszystkie zgromadzone wyjaśnienia będą poddane gruntownej analizie i weryfikacji w ramach prowadzonego śledztwa. Ze względu na twierdzenia zatrzymanego o trzeźwości podczas incydentu, zostanie powołany specjalista – biegły.

Policja planuje skierować do sądu wniosek w sprawie tymczasowego aresztowania 41-letniego mężczyzny, jako środka zapobiegawczego.

Głos w sprawie zabrał profil społecznościowy „Taka jest Ostróda”, który ujawnił informacje o ofierze tragicznego zdarzenia. Był to Patrycjusz N., który podczas Wigilii udał się na pieszą wędrówkę drogą serwisową. Celem jego podróży była rodzinna wizyta. Wybór metody przemieszczania się spowodowany był brakiem dostępnych taksówek.