Zatrzymanie trzech mężczyzn poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości

Trzech mężczyzn w wieku 36, 38 i 39 lat zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy policji pod zarzutem przestępstw, za które grozi im kara pozbawienia wolności. Policjanci odnaleźli ich w ciągu kilku ostatnich dni i każdy z nich teraz musi zmierzyć się z konsekwencjami swoich wcześniejszych przewinień.

8 stycznia, w poniedziałek, na polecenie dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, funkcjonariusze skierowali się na konkretny adres. W jednym z olsztyńskich mieszkań natknęli się na poszukiwanego przez sąd mężczyznę. Po skonsultowaniu danych z policyjnym systemem okazało się, że ten 38-latek ma jeszcze do odbycia dwuletnią karę za popełnione dawniej przestępstwa majątkowe. Mężczyzna został zatrzymany i teraz czeka go pobyt w zakładzie karnym.

W tym samym dniu, inni funkcjonariusze pełniący służbę w okolicy Olsztynka dostrzegli mężczyznę, który wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Sprawdzenie w policyjnym systemie tylko potwierdziło te przypuszczenia. Okazało się, że ten 39-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie, w związku z nakazem doprowadzenia do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności trwającej 60 dni. Mężczyzna został zatrzymany i najbliższy czas będzie musiał spędzić za kratami.

5 stycznia, w piątek, funkcjonariusze na polecenie dyżurnego udali się do jednego z mieszkań w Olsztynie. Zatrzymali tam 36-latka, o którym okazało się, że jest poszukiwany na podstawie listu gończego celem odbycia 14-miesięcznej kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i czeka go teraz kilka miesięcy w zakładzie karnym.