Olsztyńskie siły policyjne zatrzymały trzy osoby poszukiwane przez sąd

Po wielu latach unikania wymiaru sprawiedliwości, 53-letni mężczyzna został aresztowany przez funkcjonariuszy z Zespołu ds. Identyfikacji i Poszukiwań Osób Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Zdarzenie nastąpiło w piątek, 2 lutego, na klatce schodowej jednego z olsztyńskich bloków mieszkalnych. Mężczyzna, który skutecznie unikał ukarania przez ostatnie 8 lat od 2016 roku, został w końcu schwytany. Potwierdzono, że był on poszukiwany przez sąd za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, za które miał do odbycia karę 10 miesięcy więzienia.

Tego samego dnia, policjanci z Zespołu ds. Identyfikacji i Poszukiwań Osób zatrzymali jeszcze dwie osoby – 46-letnią kobietę i 61-letniego mężczyznę. Oboje byli również poszukiwani listem gończym wydanym przez sąd – kobieta za przestępstwo drogowe, za które miała do odbycia karę 90 dni pozbawienia wolności, natomiast mężczyzna za podobne przestępstwo, które przewidywało karę 106 dni więzienia.

Wszystkie trzy osoby zostały zatrzymane przez siły policyjne i przekazane do odpowiednich zakładów karnych, gdzie będą spędzać najbliższe miesiące odbywając nałożone na nich kary. W ten sposób policyjni „poszukiwacze” udowodnili, że nie ma możliwości ucieczki przed wymiarem sprawiedliwości.