73-letni kierowca opel’a wymusił pierwszeństwo, powodując kolizję w centrum Olsztyna

Bardzo niebezpieczna sytuacja miała miejsce na drogach Olsztyna w środę 7 lutego. Około godziny dziewiątej rano, doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Scenerią tego incydentu była okolica Szpitala Miejskiego, a dokładniej skrzyżowanie ulic Niepodległości i Mariańskiej na osiedlu Podgrodzie.

Pierwsze doniesienia od policjantów, którzy zajmowali się tą sprawą wskazują, że cała sytuacja była wynikiem brawury starszego pana. 73-letni kierujący oplem, podczas manewru skrętu w lewo, zignorował zasady ruchu drogowego i nie ustąpił pierwszeństwa. W efekcie doszło do kolizji z innym pojazdem marki mitsubishi. Na szczęście mimo siły uderzenia, nikomu z uczestników zdarzenia nie stało się nic poważnego i nikt nie musiał być hospitalizowany.

Funkcjonariusze policji, obecni na miejscu zdarzenia, korzystają z tej sytuacji aby przypomnieć wszystkim kierowcom o konieczności zachowania ostrożności podczas jazdy. Każde nieuwzględnienie zasad ruchu drogowego może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji, które mogą skończyć się tragicznie.