Podczas kontroli drogowej złapano nietrzeźwą kierującą i pasażera poszukiwanego listem gończym

Funkcjonariusze Policji z Komendy Powiatowej w Lipsku, podczas rutynowej kontroli drogowej w miejscowości Stary Ciepielów, ujawnili nietrzeźwą kierującą audi. Kobieta, mająca w swoim organizmie aż 2,5 promila alkoholu, została zatrzymana. Poza tym, jeden z pasażerów podróżujących z nią okazał się być poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

W poniedziałkowe popołudnie (5.02) patrol drogówki z Lipska zatrzymał do kontroli samochód marki audi. Gdy kobieta za kierownicą otworzyła drzwi samochodu, policjanci poczuli intensywny zapach alkoholu. Na skutek tego przeprowadzono badanie alkomatem, które wykazało w organizmie 30-letniej kierującej zawartość 2,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali, zatrzymując jej prawo jazdy.

Podczas kontroli stwierdzono również, że w pojeździe znajduje się więcej osób niż wynikałoby to z dopuszczalnej liczby miejsc wpisanej w dowodzie rejestracyjnym pojazdu – w sumie było to pięć osób. Dalsze sprawdzenie tożsamości pasażerów ujawniło, że jeden z nich jest poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Lipsku. Celem poszukiwań był wyrok jednego roku pozbawienia wolności.

30-letnia kobieta, mieszkanka powiatu zwoleńskiego, zostanie pociągnięta do odpowiedzialności za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Z kolei 44-letni pasażer, mieszkaniec powiatu lipskiego, został przekazany do zakładu karnego, gdzie odcierpi nałożoną na niego karę pozbawienia wolności.