Podejrzany o kradzież drogiego samochodu w Olsztynie. Czy to sprawka 25-letniego mężczyzny?

W Olsztynie doszło do zdarzenia, które poruszyło lokalną społeczność. Mieszkaniec miasta zgłosił policji, że z jego posesji zniknął luksusowy samochód marki BMW. Wartość skradzionego pojazdu wynosiła aż 250 tysięcy złotych. Zgłoszenie wpłynęło do olsztyńskich funkcjonariuszy 20 lutego, a sprawa została natychmiast przekazana do Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Funkcjonariusze nie zwlekali z rozpoczęciem działań śledczych. Po kilku dniach ustalono, gdzie może się znajdować skradziony pojazd. Śledczy odnaleźli go w jednym z garaży na terenie powiatu szczycieńskiego. Działania te doprowadziły do zatrzymania pewnego 25-latka, który stał się głównym podejrzanym w sprawie kradzieży samochodu. Zatrzymanie nastąpiło 26 lutego na terenie Olsztyna.

Jednakże, to nie jedyny zarzut jaki usłyszał 25-letni mężczyzna. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny, policjanci znaleźli substancje nielegalne – zielony susz roślinny, którego podejrzewano, że jest to marihuana.

Za pomocą zgromadzonego dowodowego materiału, 28 lutego młody mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży oraz posiadania narkotyków. Po wniosku Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe, sąd zdecydował o nałożeniu na 25-latka środka zapobiegawczego w formie policyjnego dozoru oraz poręczenia majątkowego w kwocie 20 tys. złotych.

Wspomniany mężczyzna teraz musi stawić czoła konsekwencjom swoich działań. Jeżeli zostanie uznany za winnego, grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności za kradzież samochodu oraz dodatkowe trzy lata za posiadanie narkotyków.