Niepokonani młodzi siatkarze z Olsztyna triumfują w mistrzostwach Polski

Zespół siatkarski AZS UWM Olsztyn, składający się z młodych graczy, zasłużenie uzyskał awans do ćwierćfinału turnieju mistrzostw Polski w kategorii młodzików. Niespotykanym jest fakt, że olsztyńscy sportowcy pokonali rywali nie tracąc nawet jednego seta w czasie całego turnieju. Co więcej, te ekscytujące mecze miały szczególne wsparcie – obserwował je wiceminister sportu, Ireneusz Nalazek.

Podczas turnieju, AZS UWM Olsztyn pokonał KS Koset Grudziądz, Tytani Białystok oraz UKS MKS MDK Warszawa, każdorazowo zdobywając zwycięstwo 2:0. Sukces ten nastąpił po triumfie olsztyńskich juniorów młodszych, którzy również awansowali do półfinału swojego turnieju. Młodzieżowe drużyny ze stolicy Krainy Tysiąca Jezior nie dawały najmniejszych szans swoim rywalom podczas rozgrywek odbywających się 23-24 marca w hali Urania.

Tymczasem, obecność Ireneusza Nalazka na trybunach podczas tych zmagań stała się już prawie tradycją. Wiceminister sportu, który sam był kiedyś reprezentantem kraju w siatkówce, nie tylko obserwował mecze, ale także zaprosił grupę swoich przyjaciół, aby dołączyli do niego. Nalazek podkreślił znaczenie zaangażowania w sport młodzieży i dzieci oraz wyraził nadzieję, że turniej przypomni o tym jego koledzy z formacji politycznej Nowej Lewicy: Stanisław Szatkowski, Cezary Kowalewski i Jarosław Szunejko.

Wiceminister chciał uświadomić swoim kolegom z partii, jak wiele korzyści płynie z aktywności fizycznej młodych ludzi. Jego zdanie podzielił Szatkowski, który stwierdził: „Pamiętam ten okres z mojej młodości, gdy był znacznie większy szacunek i zapał młodzieży do uprawiania wszelkiej aktywności fizycznej. Dzisiaj jest troszeczkę gorzej, ale może dlatego cieszy fakt, gdy się ogląda młodych ludzi, którzy garną się do sportu”.