Policjanci w okolicach Olsztynka zatrzymali poszukiwanego kierowcę scanii

W terenie niedaleko Olsztynka, funkcjonariusze drogówki przeprowadzili kontrolę kierującego scanią. W czasie tego działania, wyszło na jaw wiele nieprawidłowości dotyczących zarówno samego pojazdu, jak i osoby, która nim sterowała.

W dniu 26 marca, na trasie krajowej siódemki blisko Olsztynka, dokonano zatrzymania kierującego scanią przez Policję Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Po sprawdzeniu jego danych osobowych okazało się, że jest to poszukiwany przez prawo mężczyzna, który ma do odbycia karę 1,5 roku pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Co więcej, prowadził on pojazd bez posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania.

W wyniku kolejnych działań stróżów prawa odkryto następne nieprawidłowości związane z samym pojazdem. Ciężarówka, której był kierowcą nie miała aktualnych badań technicznych. Dodatkowo z jej silnika wyciekały płyny eksploatacyjne.

52-letni kierowca został natychmiast zatrzymany i osadzony w areszcie. Odpowie teraz przed sądem za prowadzenie pojazdu bez odpowiednich uprawnień. Kwestię pojazdu niespełniającego norm technicznych będzie musiała wyjaśnić Inspekcja Transportu Drogowego.