Niezapomniana lekcja na przejeździe kolejowym – kierująca otrzymuje 10 punktów karnych

Rozpoczęły się śledztwo i dochodzenie w sprawie niebezpiecznego incydentu, do którego doszło na przejeździe kolejowym w Nowej Wsi Ełckiej. Zderzenie samochodu marki Toyota Yaris z szynobusem w czwartkowe popołudnie przypomniało wszystkim, jak istotne jest przestrzeganie zasad ruchu drogowego oraz znaków ostrzegawczych.

W czwartek 25 kwietnia, około godziny 13:00, dochodzi do dramatycznego zdarzenia. 39-letnia kobieta, mieszkańka Bartoszyc, prowadząca samochód osobowy marki Toyota Yaris na przejeździe kolejowym w Nowej Wsi Ełckiej, nie zastosowała się do podstawowej zasady pierwszeństwa przejazdu. Kierując swoim samochodem, uderzyła bokiem w nadjeżdżający szynobus pokonujący trasę między Ełkiem a Olsztynem.

Konsekwencje tego incydentu mogłyby być znacznie poważniejsze. Na szczęście, mimo groźnie wyglądającego wypadku, zarówno 39-letnia kierująca toyotą jak i pasażerowie szynobusu nie doznali żadnych obrażeń. Wszyscy uniknęli poważnych konsekwencji zdrowotnych, co jest najważniejsze podczas oceny takiego zdarzenia.

Właściwe organy skierowały jednak konsekwencje w stronę kierującej. Kobieta otrzymała dotkliwą karę finansową w postaci mandatu w wysokości 3000 złotych. Ponadto na jej konto trafiło aż 10 punktów karnych, co jest dodatkowym ostrzeżeniem i przypomnieniem o konieczności przestrzegania zasad ruchu drogowego.