Kierująca BMW pod wpływem alkoholu powoduje chaos na drogach Olsztyna

Świadkowie relacjonują niepokojące wydarzenia, które miały miejsce w Olsztynie, gdzie kierowca BMW straciła kontrolę nad swoim pojazdem. Ten niebezpieczny incydent wystąpił na skrzyżowaniu ulic Katowickiej i Wrocławskiej. Kobieta, która prowadziła samochód, była pod wpływem alkoholu, co zostało później potwierdzone przez lokalną policję.

Zdarzenie to rozegrało się w czwartkowe popołudnie, 25 kwietnia, około godziny 15:00. Na skrzyżowaniu ulic Katowickiej i Wrocławskiej, 46-letnia kobieta prowadząca BMW straciła kontrolę nad pojazdem. Jak informuje młodszy aspirant Jacek Wilczewski z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, kobieta po wyjechaniu z osiedla uderzyła najpierw w skrzynkę energetyczną, potem w betonowy element ogrodzenia jednostki wojskowej i w końcu w inne auto osobowe.

Sytuacja natychmiast przykuła uwagę przypadkowego przechodnia, który widząc całe zdarzenie, natychmiast wezwał policję na miejsce incydentu. Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kobiety. Test alkomatem wykazał, że miała ona 2,5 promila alkoholu we krwi, co potwierdziło podejrzenia o jej nietrzeźwość.

Kierowany przez kobietę samochód został już przetransportowany na parking policyjny.