Wypadek na ulicy Traugutta w Nidzicy: Samochód osobowy zderzył się z drzewem

W poniedziałkowe poranne godziny 29 kwietnia, doszło do niefortunnego zdarzenia drogowego na ulicy Traugutta w Nidzicy. Kierujący samochodem osobowym stracił kontrolę nad pojazdem i uderzył w drzewo.

Na miejsce zdarzenia natychmiast zostały skierowane dwa zespoły ze straży pożarnej Komendy Powiatowej w Nidzicy, funkcjonariusze policji oraz zespół medyczny służby ratunkowej.

Jak podkreślił asp. sztab. Andrzej Osowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nidzicy, przybyły na miejsce wypadku kierowca osobowego auta, bez wyraźnej przyczyny, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Strażacy, którzy dotarli na miejsce wypadku, zastali jedną osobę poza samochodem oraz jedną wewnątrz pojazdu. Ich główne zadanie polegało na zapewnieniu bezpieczeństwa na miejscu zdarzenia.

Asp. Paweł Kiejziewicz z Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy poinformował o szczegółach zdarzenia. Na ulicy Traugutta doszło do kolizji, kiedy to kierujący pojazdem niespodziewanie skręcił w prawo, jadąc w stronę ulicy 1 Maja. Uderzył najpierw w znak drogowy, a następnie w drzewo. Przypuszcza się, że do wypadku mogło dojść z powodu nagłego zasłabnięcia 60-letniego kierowcy. Dwie osoby znajdujące się w samochodzie nie odniosły żadnych obrażeń. Kierowca został natychmiast przewieziony do szpitala w Działdowie na obserwację.