Olsztyn: Szereg nowości w miejskiej komunikacji od maja, w tym linie plażowe i autobusy do Barczewa

W maju Olsztyn będzie miał nową organizację transportu miejskiego, dzięki zmianom wprowadzonym przez Zarząd Dróg Zieleni i Transportu (ZDZiT). Od 1 maja, mieszkańcy miasta będą mogli korzystać z nowo utworzonej linii plażowej. Dodatkowo, dwie nowe linie autobusowe będą obsługiwały trasę między gminą Barczewo a stolicą regionu.

ZDZiT poinformował, że od 1 maja na sezon letni zostanie wprowadzony jednolity rozkład jazdy na Niedziele i Święta, który będzie identyczny jak na Niedziele Handlowe. Zmiany dotkną również dwóch miejskich linii autobusowych od początku miesiąca. Linia nr 116 będzie miała zmodyfikowaną trasę, z Dworca Głównego autobusy będą kursować tylko ulicą Partyzantów. Zarówno w kierunku krańców „Pieczewo” jak i „Track”, odjazdy będą realizowane z przystanku Dworzec Główny (ul. Partyzantów). Co więcej, przystanek Kętrzyńskiego nie będzie już obsługiwany przez linię „116”.

W okresie letnim, codziennie kurs linii nr 126 o godzinie 20:10 z Osiedla Generałów będzie wydłużony do krańca „Jagiellońska-Ogrody”. Został również dodany kurs powrotny o godzinie 20:56.

ZDZiT ma też dobre informacje dla osób, które zamierzają korzystać z komunikacji miejskiej, aby dotrzeć na plażę nad jeziorem Ukiel. Od 1 maja zostanie uruchomiona linia plażowa nr 307, obsługująca trasę od Pieczewa do Zatoka Miła. Autobusy będą kursować we wszystkie dni robocze wolne od nauki szkolnej, a także w soboty, niedziele i święta.

Od 6 maja zostaną uruchomione dwie nowe linie autobusowe (115 i 125), finansowane przez Gminę Barczewo. Będą one łączyły Wójtowo oraz Nikielkowo z Dworcem Głównym w Olsztynie. Linia nr 115 będzie obsługiwała trasę przez Wójtowo i Nikielkowo, natomiast linia nr 125 będzie przejeżdżała przez te same miejscowości, ale w przeciwnym kierunku.