Wzrost dynamicznej infrastruktury Olsztyna: nowoczesny akademik szybko się rozwija

Jak przysłowie mówi, wiosna to czas wzrostu i odrodzenia. To jest również prawda dla jednego z budynków, który z każdym dniem coraz bardziej „wyrasta” na horyzont Olsztyna. Na alei Warszawskiej coraz wyraźniej można dostrzec postęp w budowie nowoczesnego akademika.

Ta działka nie zawsze była miejscem, które mogło pochwalić się atrakcyjnym wyglądem. Wielu mieszkańców Olsztyna wystawiało jej negatywne oceny, twierdząc, że jak na jedno z najbardziej ruchliwych miejsc w mieście, wyglądała dość opuszczona.

„Kiedy jechałem do centrum, mogłem zauważyć rozrzucone stare śmieci”, stwierdził jeden z czytelników Gazety Olsztyńskiej.

Sytuacja uległa kompleksowej transformacji w momencie, gdy ogłoszono nową inwestycję.

Od kilku miesięcy na adresie al. Warszawskiej 99 powstaje prywatny dom studencki głównie dla studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Jest to siedmio piętrowy budynek, który oprócz wynajmu pokoi i boksów, oferuje również salę komunalną do rozrywki, pralnię, suszarnię i rowerownię. Po długim dniu spędzonym na uczelni, studenci będą mogli skorzystać ze specjalnych stref spotkań z piłkarzykami i stołami do gry w ping-ponga. Dodatkowym udogodnieniem będzie dostęp do sieci Wi-Fi.

Akademik ma pomieścić około 140 osób, które będą miały możliwość wyboru między jedno i dwuosobowymi mikroapartamentami z aneksami kuchennymi i łazienkami lub większymi, 3-pokojowymi mieszkaniami przeznaczonymi dla większych grup. Wybrane mieszkania będą wyposażone w balkony i tarasy.

Na terenie tej nowej inwestycji zaplanowano także naziemną strefę parkingową oraz garaże. Zakończenie budowy przewidziane jest na rok 2025.