Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy w Starym Mieście w Olsztynie – ignorowanie znaków drogowych

Położone w centrum Olsztyna, urokliwe Stare Miasto ma charakterystyczną układ drogowy, który obejmuje wiele dróg jednokierunkowych. Niestety, nie wszyscy kierowcy respektują ten układ, jak wynika z przykładu pewnego właściciela granatowego audi.

Zbliża się okres urlopowy, a to oznacza, że liczba poszukujących miejsc parkingowych w turystycznym centrum Olsztyna wzrośnie. Z tego powodu straż miejska postanowiła przypomnieć o zasadach parkowania na terenie starówki. Przede wszystkim, można zostawić auto na drodze dla pieszych, ale tylko w przypadku braku odpowiedniego zakazu. Ważne jest również, aby zapewnić przechodniom co najmniej 1,5 metr szeroki pas do poruszania się.

Kierowcy mogą skorzystać z publicznych parkingów zlokalizowanych przy takich ulicach jak Mochnackiego, Stara Warszawska, Knosały, Nowowiejskiego, Wyzwolenia i Ratuszowa. Kiedy jednak szukają miejsca parkingowego na obszarze starówki powinni pamiętać o specyficznej organizacji ruchu tam panującej. Drogi jednokierunkowe są tutaj standardem.

Niestety, nie wszyscy kierowcy przestrzegają tych zasad. Straż miejska udostępniła nagranie z cruzingu ulic Prosta i Kołłątaja, na którym kierowca granatowego audi ignoruje znak B-2 informujący o zakazie wjazdu.