Kierowca ignoruje przepisy ruchu drogowego na Starym Mieście w Olsztynie

W olsztyńskiej starówce, gdzie jest wiele dróg jednokierunkowych, pewien kierowca granatowego audi postanowił zignorować te ograniczenia. To zachowanie wydaje się szczególnie nieodpowiednie biorąc pod uwagę zbliżający się sezon urlopowy, kiedy to liczba turystów szukających miejsca do zaparkowania w tym obszarze znacznie wzrośnie.

Straż miejska wykorzystuje ten incydent jako przypomnienie dla wszystkich kierowców o istotnych przepisach dotyczących parkowania. Zwracają uwagę, że parkowanie na chodnikach jest dozwolone tylko tam, gdzie nie obowiązuje zakaz, oznaczony odpowiednimi znakami drogowymi. Podkreślają również, że pojazdy powinny być tak zaparkowane, aby zostawić dla pieszych co najmniej 1,5 metra wolnej przestrzeni.

Jeśli chodzi o najbliższe publiczne parkingi w pobliżu Starego Miasta, są one ulokowane przy ulicach Mochnackiego, Starej Warszawskiej, Knosały, Nowowiejskiego, Wyzwolenia i Ratuszowej. Kierowcy powinni jednak pamiętać, że obszar starówki jest charakterystyczny ze względu na dużą ilość dróg jednokierunkowych.

Niestety, nie wszyscy kierowcy przestrzegają tych zasad. Na dowód straż miejska opublikowała nagranie z ulic Prostej i Kołłątaja, gdzie kierowca granatowego audi całkowicie zignorował znak B-2, oznaczający zakaz wjazdu.