Olsztyn: Cyklista w wieku 82 lat uniknął poważnych obrażeń po zderzeniu z samochodem na ul. Płoskiego

Na ulicy Płoskiego w Olsztynie, doszło do niebezpiecznego incydentu drogowego. Mężczyzna w podeszłym wieku, mający 82 lata, będący kierującym rowerem, miał nietypowe szczęście. Zagrożenie wynikało z tego, że jechał on na czerwonym świetle przez przejazd rowerowy i zderzył się z nadjeżdżającym peugeotem. Mimo to odniósł jedynie lekkie obrażenia. W tym kontekście, apel policji o ostrożność na drogach kierowany do cyklistów jest jak najbardziej na miejscu.

Do opisanego wyżej incydentu doszło poprzedniego dnia, czyli 20 maja, około godziny 16:00. Śledztwo przeprowadzone przez funkcjonariuszy policji wykazało, że wina za zdarzenie należy do starszego mężczyzny kierującego rowerem. Jak ustalono, nieprawidłowo wjechał na przejazd rowerowy na czerwonym świetle, co skutkowało zderzeniem z prawidłowo jadącym samochodem marki peugeot.

Następstwem nieszczęśliwego incydentu było przewiezienie seniora do szpitala, gdzie badania medyczne potwierdziły brak poważnych obrażeń. Mimo to, zdarzenie to jest dla niego nauczka i przypomnieniem o tym, że rowerzyści są jednymi z najbardziej narażonych uczestników ruchu drogowego. Nie mają oni bowiem żadnej ochrony w postaci karoserii, pasów bezpieczeństwa czy poduszek powietrznych.

Zasada ograniczonego zaufania powinna być zawsze na myśli rowerzystów. W szczególności, że konsekwencje zderzenia z samochodem mogą być dla nich tragiczne. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i dbanie o swoje bezpieczeństwo na drodze.