Pies służbowy olsztyńskich stróżów prawa odnalazł złodzieja skrywającego się w parku

Podczas jednej z akcji, pies służbowy olsztyńskiej policji odkrył mężczyznę ukrywającego się w krzakach. Był on sprawcą kradzieży w sklepie, podczas której zabrał doniczki i schował się w pobliskim parku. Choć sprytnie zamaskował się liśćmi, tak by uniknąć wzroku patroli, nie udało mu się zmylić wyostrzonego zmysłu psa.

Interesujące wydarzenia rozegrały się w czwartek (23 maja) przed południem. Policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie patrolowali teren na jednej z ulic miasta. W pewnym momencie dostrzegli pracownika ochrony jednego z sąsiednich sklepów spożywczych podążającego chodnikiem. Okazało się, że ten ścigał mężczyznę, który chwilę wcześniej dokonał kradzieży doniczek o wartości blisko 800 złotych ze sklepu. Złodziej uciekając, schował się w sąsiednim parku i zniknął z pola widzenia ochroniarza, zagubiony w gęstych zaroślach.

Na szczęście, patrolujący policjanci byli na służbie z psem. Lego – tak nazywa się czworonożny funkcjonariusz – podjął trop i odnalazł ukrywającego się sprawcę kradzieży w zaroślach parku.

Sprawca, 29-latek z Olsztyna, nie był nieznajomy dla stróżów prawa, jako że był już wcześniej notowany za kradzieże sklepowe. Teraz za swoje czyny będzie musiał odpowiedzieć przed sądem.