23-letni mężczyzna z Olsztyna stawia czoła zarzutom dotyczącym posiadania i handlu narkotykami

Młody mężczyzna w wieku 23 lat został aresztowany przez olsztyńskich policjantów z wydziału narkotykowego Komendy Miejskiej Policji za posiadanie i sprzedaż substancji odurzających. Zarzuty obejmują posiadanie ponad 140 gramów narkotyków. W toku tej operacji, śledczy zatrzymali również dwóch „klientów” tego domniemanego handlarza narkotykowego.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji skoncentrowali swoje działania na sprawie związanej z nielegalnym obrotem substancjami zakazanymi na terenie Olsztyna. Po rzetelnej pracy, udowodnili winę 23-letniego podejrzanego o dystrybucję narkotyków. W jego rezydencji odnaleziono ponad 120 gramów marihuany i ponad 20 gramów mefedronu. Policja zabezpieczyła również 16 000 złotych, które prawdopodobnie były zarobione na nielegalnej działalności.

Zatrzymany przyznał się do popełnienia przestępstw, które mu zarzucano i złożył wyjaśnienia. Na czas śledztwa objęto go dozorem policyjnym. W przypadku skazania, grozi mu kara więzienia do 3 lat.

Dodatkowo, podczas tej operacji, policjanci aresztowali dwóch „klientów” podejrzanego – młodych mężczyzn w wieku 18 i 22 lat. Uzyskiwali oni od niego substancje odurzające. Przy nich znaleziono od 1,5 do 2 gramów marihuany, za co również usłyszeli zarzuty.