Olsztyńska policja rozbiła narkotykowy proceder – młody diler i jego klienci w rękach prawa

23-latek podejrzany o handel narkotykami na terenie Olsztyna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji. Mężczyzna usłyszał poważne zarzuty dotyczące posiadania i sprzedaży substancji odurzających. W sumie, u niego znaleziono ponad 140 gramów narkotyków. Policjanci wpadli również na ślad dwóch osób korzystających z „usług” zatrzymanego.

Podczas pracy nad sprawą dotyczącą nielegalnego obrotu zakazanymi substancjami na terenie miasta, skrupulatne działania policjantów doprowadziły do zatrzymania 23-letniego mieszkańca Olsztyna. W miejscu zamieszkania młodego mężczyzny, służby odkryły ponad 120 gramów marihuany oraz przeszło 20 gramów mefedronu. Dodatkowo, w jego mieszkaniu znaleziono 16 000 złotych w gotówce – prawdopodobnie zarobione na nielegalnej działalności.

Zatrzymany przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył odpowiednie wyjaśnienia. Został następnie objęty dozorem policyjnym. Za wymienione przestępstwa grozi mu kara maksymalnie trzech lat pozbawienia wolności.

W ramach tej samej akcji, policjanci zatrzymali także dwóch „klientów” podejrzewanego dilera. Mężczyźni w wieku 18 i 22 lat, którzy zaopatrywali się u niego w narkotyki, mieli przy sobie od 1,5 do 2 gramów marihuany. Oni również usłyszeli zarzuty.