Druga edycja RAP Festiwalu w Barczewie: Zeamsone, Vae Vistic i 27.f*ckdemons zapowiadają swoje występy

22 czerwca w malowniczym Barczewie odbędzie się druga odsłona RAP Festiwalu. Wśród artystów, którzy zagoszczą na scenie tego dnia, znajdą się uznane gwiazdy polskiej sceny hip-hopowej – Zeamsone, Vae Vistic i 27.f*ckdemons. Przed głównym występem publiczność będzie miała okazję posłuchać tzw. podziemnych raperów.

Zeamsone to bez wątpienia jedna z czołowych postaci w polskim rapie. Jego popularność potwierdzają miliony wyświetleń na platformie YouTube – singiel „5 INLUENCEREK” zgromadził aż 43 miliony odtworzeń w ciągu zaledwie 11 miesięcy. Sukces piosenki został doceniony również przez branżę muzyczną – ZPAV przyznał mu diamentową płytę, a publiczność serwisu Popkillery 2024 uznała go za singiel roku. Albumy Zeamsone, takie jak „UNIWERSUM” i „???”, zdobyły szereg pochwał i wysokich pozycji w rankingach w 2022 i 2023 roku. Trudno przewidzieć, czy nowy projekt artysty – „WIRTUOZ”, wpłynie na te osiągnięcia.

Na scenie RAP Festiwalu pojawi się także Vae Vistic, artysta związany z wytwórniami GUGU oraz Warner Music Poland. W ostatnich latach zyskał miano jednej z najciekawszych postaci polskiego rapu. Jego najnowszy album „Omirya” jest pozycją obowiązkową dla fanów emocjonalnego i szczerego rapu, co potwierdza nagroda „Alternatywny album roku 2023” przyznana przez serwis Popkiller. Artysta znany jest ze swojego nieszablonowego podejścia do muzyki, które przyniosło mu uznanie nie tylko wśród słuchaczy, ale również innych twórców. Współpracował już z takimi osobistościami jak Szpaku, Pezet, Gibbs czy Onar.

Mimo zaledwie 18 lat na karku, 27.f*ckdemons może pochwalić się sporymi sukcesami. Młody raper podpisał kontrakt z wytwórnią GUGU, zdobył wielomilionowe wyświetlenia a jego utwór „Pierwszy raz naprawdę” usłyszeć można w popularnej grze Cyberpunk2077. Wziął udział w projektach Hotel Maffija 3 i CBW Mixtape. Obecnie promuje swoje najnowsze dzieło – monachopsis ep.